Realizace a montáž koupelny a kuchyně na míru v Kralupy nad Vltavou


Rekonstrukce bytového jádra, výroba a montáž kuchyně, vestavěné skříně na míru, Kralupy nad Vltavou

Rebys, rekonstrukce a realizace koupelny, kuchyněRozhodli jste se zrekonstruovat vaši starou koupelnu nebo kuchyň? Ne každý má takovou představivost a zručnost, že je schopen si vše zařídit a vytvořit sám. V koupelnové a kuchyňském studio Rebys Kralupy nad Vltavou,  vše zařídíme za vás. Navštivte naše studio, kde načerpáte inspiraci a zrealizujete svoji představu o nové kuchyni a koupelně .

Nabízíme kompletní servis a řešení pro vaši rekonstrukci bytu Praze, Kralupech n/Vlt a jejich nejbližším okolí. Koupelnu nebo kuchyň vám navrhneme v 3D grafickém návrhu, poradíme při výběru sanity, obkladů, dlažeb kuchyňské linky, spotřebičů a všeho, co budete do vaší koupelny nebo kuchyně požadovat.

Prvním krokem k Vaší vysněné koupelně nebo kuchyně bychom Vám doporučili nechat si zpracovat grafický návrh rekonstruovaného prostoru. K dispozici Vám bude bytový designer, který má potřebný přehled o možnostech trhu, dokáže Vám  nabídnout  co nejoptimálnější řešení pro to, abyste se ve svém interiéru cítili příjemně a pohodlně.

Po vytvoření 3D návrhu Vám bude zpracována cenová nabídka celé rekonstrukce v rozsahu Vámi požadovaném.

Při rekonstrukci koupelny, byste měli vědět, co vás čeká. Odpojit pračku a sundat zrcadlo ze zdi je to nejméně pracné. Horší bude vybourání celého jádra, vyvezení rozmlácených dlažeb i obkladů. A když už z koupelny nezbude téměř nic, začne montáž nových elektrických rozvodů, stoupaček, kohoutů, topení a případně i ventilace. Teprve potom se práce ujmou obkladači, instalatéři a elektrikáři, aby vyrobili novou podlahu, postavili a obložili stěny a namontovali novou vanu. Pak teprve bude řada koupelnu zařídit nábytkem a doplňky k obrazu svému.

stavba jádra

Na otázku z čeho postavit koupelnové příčky vyplývá především ze statických parametrů stropní konstrukce, na které bude rekonstrukce probíhat. V panelových bytech se pro lehkou zděnou příčku nejčastěji používá systém pórobetonových tvárnic např. Porfix s nezbytnou penetrací a omítnutím nebo keramickým obkladem. Přednosti této technologie je nízká hmotnost materiálu, záporem dlouhý a mokrý proces zdění. Sádrokartony Knauf jsou rovněž lehké konstrukce, ale nízká hmotnost desek jde na úkor malé únosnosti zavěšených skříněk, což v případě koupelnového nábytku není neřešitelný problém. Potíž může nastat při zabudování sanitárního zařízení, kde je nutno do konstrukce vkládat ztužující profily. Plusem suchého procesu v případě sádrokartonu je souběžná kompletace příček s instalačními rozvody, což stavbu výrazně urychlí.

rekonstrukce začíná na papíře

Vždy je nutné vytvořit nákres v nepřesnějším měřítku. Častou  a základní otázkou bývá vana či sprchová vanička se sprchovým koutem a vyřešení umístění WC, zda společně či odděleně. V druhém případě záleží na zvyklostech domácnosti a případných požadavcích na nezbytné soukromí. Otázka vany závisí spíš na prostorových možnostech. Sprchová vanička je samozřejmě úspornější variantou, ale někdo dá raději přednost pohodlí vany před úsporou místa. S pohodlím souvisí i dostatek odkládacích ploch, které mohou být zabudované přímo v interiéru koupelny jako niky ve zdivu nebo poličky v rámci obkladu. Takové řešení má jednu nevýhodu – pevné poličky se nedají přemístit, ale snadno se udržují a netrpí vlhkostí jako mobilní nábytek. K zařízení koupelny samozřejmě patří sušák na ručníky, koš na prádlo a pračka. I s těmito předměty je třeba v půdorysném rozmístění počítat.

K vytvoření tepelné pohody v prostoru koupelny přispěje teplá dlažba, nejlépe s instalovanou topnou rohoží. Myslete rovnou také na modernizaci jejího vytápění. Koupelna je místem, kde očekáváme vyšší tepelný komfort, a kde musíme zároveň zajistit rychlé usušení mokré podlahy, stěn, ručníků a osušek. Ať již z důvodu jejich dalšího možného použití, tak i z důvodů hygienických, abychom zabránili vzniku plísní ve vlhkém prostředí. Obojí zajistíme nejlépe kombinací podlahového vytápění a trubkových otopných těles. Podlahové vytápění zvolíme buďto elektrické anebo teplovodní. Elektrické podlahové vytápění nepotřebuje napojení na teplovodní rozvody a jeho instalace je velmi rychlá a stavebně nenáročná. Naproti tomu teplovodní podlahové vytápění bude vyžadovat větší zásah do konstrukce podlahy, zato jeho provoz vyjde o něco levněji. Trubková otopná tělesa, tzv. koupelnové žebříky, jsou zase optimálním řešením pro sušení osušek a ručníků. Lze je rovněž pořídit jako teplovodní nebo elektrické radiátory, případně v integrované kombinaci obou technologií (v topné sezóně využíváme teplovodní, v létě elektrické topení).

Keramická dlažba a keramické obklady se vyrábějí s minimální nasákavostí, jsou odolné proti mechanickému namáhání a vynikají vysokou odolností proti opotřebení. Velikost a design obkladů a dlažby je věcí osobního vkusu. Současný trend velkoformátových obkladů v kombinaci s mozaikou je vhodný i do rozměrově malých koupelen, které opticky prosvětlí a provzdušní.

Osvětlení koupelny volíme s rozvahou. Rozmístěním svítidel, intenzitou jejich jasu i barvou světla se dá prostor místnosti opticky modelovat, respektive zvětšit. Neobávejme se do koupelny vpustit denní světlo například vložením skleněných tvárnic, které jsou zajímavým architektonickým prvkem – nebo máme-li možnost – využijme rekonstrukci koupelny k montáži okna. Hlavní zdroj světla přesto doplníme nástěnným osvětlením a především osvětlíme zrcadlo neoslňujícím zdrojem. Elektroinstalace v koupelně musí být především bezpečná. Proto montáž přenecháme odborníkům a svítidla kupujeme zásadně jen ta, která jsou určena do vlhkého prostředí. A když už jsme se dotkli vlhkosti, není od věci vyřešit ji ventilací se zpětnou klapkou. A hlavně – často větrat.

Kuchyně na míru Kralupy nad Vltavou

Především, vy sami určíte, jak by měla vypadat a jakým zařízením by měla být vybavena. Jen na vás a na prostorových možnostech závisí její budoucí vzhled. Vůbec tedy nezáleží na tom, zda je vaše budoucí kuchyň malá nebo velká, vždy si ji můžete přizpůsobit svým vlastním představám. A právě v tom je výhoda kuchyně na míru.

demontáž

Většinou to znamená demontovat starou kuchyňskou linku a odstranit původní podlahovou krytinu.

příprava kuchyně na míru

Podle podrobného rozkreslení kuchyňského nábytku se připraví instalace elektrických a instalatérských rozvodů včetně svítidel vaší nové kuchyně na míru. Nevhodně umístěné zásuvky či vývody vody se obtížně napravují. Poté dojde dle kladečského plánu k položení dlažby a následné výmalbě rekonstruované kuchyně.

montáž a dokončení kuchyně na míru

V této fázi dojde k vlastní montáži nové kuchyňské linky. Po jejím usazení následuje obložení kuchyňské linky vybraným obkladem. Pak již nic nebrání k osazení kuchyňských spotřebičů, baterií, napojení odpadu a digestoře. Zapojení by měl provést odborník, který vám současně potvrdí záruční list.