Rebys - cesta k vysněné vestavěné skříni

14 Srpen 2014
Komentáře 0
14 srpna 2014, Komentáře 0

Vestavěná skříň by neměla chybět v žádné moderní domácnosti. Šetří prostor, ukryje se do ní nespočet věcí, a navíc dobře vypadá. Na co si dát při výběru nového „člena domácnosti“ pozor a co všechno brát v potaz? Sami jsme totiž nejednu takovou skříň instalovali, a tak vám poradíme, jak se nenechat napálit a dostat za rozumnou cenu to nejlepší!

Možná se budete divit, co všechno je potřeba před koupí nové vestavěné skříně promyslet. Držte se následujících 7 kroků, a nebudete litovat!

1. Zvažte cenu

Taková vestavěná skříň není úplně levný špás. I když se kus od kusu liší svou velikostí a uspořádáním, obvykle se nedostanete pod 20 tisíc korun. Horní cenová hranice se pak pohybuje kolem sta tisíc. Přestože jsou ceny výrobců  individuální, dá se spočítat předběžná hodnota. Ceny skříní o výšce kolem 2,6 m se pohybují mezi 8500 a 11 500 korunami za jeden běžný metr včetně montáže.

Levnější alternativou jednoduchých typů vestavěných skříní mohou být velké šatní skříně z obchodních domů s nábytkem, které často sahají až ke stropu. Vestavěná skříň řeší i problém s prostorem. Díky posuvným dveřím vznikne vlastně šatna;eskrine.czVestavěná skříň řeší i problém s prostorem.

 

 

 

 

 

 

 Díky posuvným dveřím vznikne vlastně šatna. Nejběžnějším materiálem pro výrobu dveří je potažená dřevotříska.

2. Změřte prostor

V případě, že ze svého původního záměru neustoupíte, vezměte do ruky metr a vyznačte si rozměry. Hloubka skříně bývá většinou 60 centimetrů, avšak před ní potřebujete ještě zhruba 10 centimetrů pro kolejnice, do kterých budou později zasazeny posuvné dveře. K ruce si vezměte i vodováhu. Je totiž dost možné, že máte křivou podlahu! V takovém případě bude třeba prostor pod kolejnicemi před montáží uměle dorovnat.

3. Nakreslete si plánek

Sami určitě nejlépe víte, co od skříně očekáváte. Do hůře přístupných míst – tedy úplně nahoře a úplně dole – naplánujte úložné prostory s krabicemi. Ostatní prostory můžete vyplnit dle fantazie. Lidé si nejčastěji vystačí se šatními tyčemi, zásuvkami a policemi, oblíbený je dále například drátěný program na boty, což je vlastně výsuvný koš, do kterého se obuv ukládá ze stran. Při navrhování myslete i na to, že do skříně budete chtít ukrýt vysavač, žehlicí prkno, možná špinavé prádlo nebo lyže.

                                                                                                                                                                                                                                     Nejběžnějším zařízením skříní jsou zásuvky, police a tyče;Petr Makovička.

 

 

 

 

 

 

 Skříň nepotřebuje ani dřevěný korpus, kostra se přichytí na zeď. Nejběžnějším zařízením skříní jsou zásuvky, police a tyče. Horní část slouží jako velký úložný prostor.

 S plánkem v ruce – ideálně i v počítači nás neváhejte oslovit. Přijedeme, přesně zaměříme prostor, doladíme detaily a vytvoříme grafický návrh včetně předběžné orientační ceny, to vše zcela zdarma. Pro lepší představu dodáme počítačový návrh.

5. Vyberte materiál a barvy

Vnitřek skříně je většinou vyroben z dřevotřísky potažené laminem či dýhou. Dýha je dražší varianta, lamino levnější a vzorkově bohatší. Vzorkovník, který vám nabídneme, zahrnuje přes 70 různých možností. Běžně se pro vnitřní police volí bílá barva. Jednak je úplně nejlevnější, a také je na oblečení dobře vidět. Stejně tak je na ní ovšem dobře vidět i špína…

Co se týče dveří, je paleta možností ještě bohatší. Vedle potažené dřevotřísky máte totiž na výběr i dražší sklo typu lakomat, lakobel či matelux. Zatímco poslední dva jmenované jsou neprůhledné a k dostání v několika barevných odstínech, lakomat mírně poodhalí obrysy vnitřního uspořádání skříně. Nezapomínejte ani na zrcadla, která se nejčastěji na dveře lepí v tenké vrstvě. Vyplatí se je potáhnout i bezpečnostní fólií, která zaručí, že se zrcadlo v případě rozbití zachytí, a nerozsype se tak po celé místnosti. Velká zrcadla opticky zvětší prostor.K šuplíkům nezapomeňte pořídit i tlumiče. Při plánování nezapomínejte ani na prostor na vysavač či žehlicí prkno.

Při plánování nezapomínejte ani na prostor na vysavač či žehlicí prkno;Petr Makovička

 

 

 

 

 

 

 

 

   6. Nezapomeňte na detaily

Jednou z posledních věcí, kterou musíte dořešit, jsou detaily. U šuplíků se vyplatí přikoupit mechanické dojezdy, aby sousedy netrefil šlak pokaždé, kdy zavřete zásuvku. U dveří jsou samozřejmostí tlumiče po stranách, které odlehčují náraz dveří na stěnu (jež je stejně opatřena dřevěným pruhem jako kryt). Pokud se rozhodujete, jaký materiál vybrat pro kolejnice a rámy, připlaťte si raději za hliníkové, které oproti levnějším ocelovým vypadají o poznání lépe.

Velká zrcadla opticky zvětší prostor;Petr Makovička

7. Instalace skříně

Doba dodání se pohybuje cca do 14dní. Vnitřní vybavení vám přivezeme po částech, ale dveře vcelku. Myslete tedy koneckonců i na to, jestli se s nimi u vás v domě vůbec vytočíme. Samotná instalace pak trvá zhruba pět hodin.

Příjďte navštívit naše studio, ať si vyberete tu nejlepší skříň!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.