Sprchové kouty a vany

Sprchové kouty a vany

Sprchování je rychlejší, hygieničtější a levnější než koupání ve vaně. Sprchové kouty se vejdou i do menší koupelny. Otázkou je, jak  správně vybrat sprchový kout.

sprchový kout, koupelnové studio Kralupy nad VltavouPři výběru sprchového koutu je první co je potřeba řešit rozměr a tvar, vždy je dobré mít sprchový kout větší. Sprchování je pak pohodlnější.

Další věcí nad kterou je potřeba se zamyslet je způsob otvírání dveří (nesmí nás omezovat, ani nikde narážet). Nejpoužívanější  částí sprchového koutu jsou dveře a proto je dobré se zaměřit na kování dveří. Kování které vás přežije je pantové od firmy Kermi.

Vzhledem k rozměrům koupelen je nejpoužívanější pojezdové kování, které ani u značkových výrobců však nevydrží déle jak osm let. Malou útěchou je, že od  výrobců jako je Sanswiss, Kermi koupíte pojezdy i různé těsnění i za deset let od zakoupení výrobku.

Poslední na co je potřeba se zaměřit je výplň sprchových koutů. K nejlepším výplním patří sklo s úpravou proti usazování vodního kamene. Jediný  výrobce, který vám garantuje mytí skla jen jarem bez nanášení chemických vodiček které vždy stojí minimálně 300,-Kč a vydrží tak dva dny je českoněmecký výrobce Kermi

Doporučujeme tyto značky

riho, koupelnové studio Kralupy nad Vltavou bette, koupelnové studio Kralupy nad Vltavou kermi, koupelnové studio Kralupy nad Vltavou sanswiss, koupelnové studio Kralupy nad Vltavou

gelco, koupelnové studio Kralupy nad Vltavou

 

 

Pro milovníky lázně vždy zvítězí vana. Pro jakou vanu se však rozhodnout a jakému materiálu dát přednost. Nejpoužívanějším materiálem je smalt, akrylát a litý mramor toto porovnání platí i pro sprchové vaničky.

Akrylát

Akrylát umožňuje snadnou instalaci madel, podhlavníků, baterií, do materiálu lze vrtat otvory. Svými vlastnostmi umožňuje výrobu van různých tvarů (asymetrické, rohové). Standardně má sílu 4–5 mm, u náročných tvarů výrobci používají materiál silný 8 mm.Extrudovaný akrylát se vyrábí tažením, takže jsou jeho vlastnosti zachovány pouze v jednom směru. Litý akrylát je kvalitnější a dražší. Lije se do připravených forem, deska si zachovává své fyzikální vlastnosti ve všech směrech.Vany vyrobené sendvičovým způsobem (dvě vrstvy akrylátu s pevnou výplní) patří mezi odolnější typy. Pro výslednou pevnost a tuhost jsou vany vyztužené např. sklolaminátem (LA) nebo polyuretanovou pěnou (PU).

sprchový kout, koupelnové studio Kralupy nad Vltavou

U akrylátové vany snadno dochází k poškrábání povrchu a má  kratší životnost. Na mytí vany se nesmí používat čisticí písek, alkoholu a koncentrované kyseliny.

U akrylátových van preferujeme českého výrobce RIHO

Smalt

Kvalita ocelové smaltované vany závisí na tloušťce stěn – nejkvalitnější typy mají stěny z titanzinkové oceli o tloušťce 3,5 mm s kvalitní vrstvou smaltu.Povrch odolá otěru a poškrábání, nevadí mu chemikálie, pozor dáváme pouze na oprýsknutí smaltu po pádu těžkého či ostrého předmětu na povrch. Vyhneme se abrazivním čisticím prostředkům.Smaltované vany lze opatřit protiskluzovou úpravou antislip – směsí křemičitého písku zataveného do smaltu při vysoké teplotě. Povrchy ze smaltu také lépe odolají zabarvení z kosmetických a přírodních přísad v koupeli. K nejkvalitnějším a největších výrobců smaltovaných van a umyvadel patří německá firma Bette.

Na naší vzorkové prodejně, která patří k největší prodejnám v České republice najdete sprchové kouty a vany od renomovaných výrobců Kermi, Riho, Gelco a Bette


Nakupujte také na našem e-shopu

e-shop